S P O R T

H_SPORT_BRIEFHOOF

Die ontwikkeling van die kind se motoriese vaardighede op laerskoolvlak word wêreldwyd beskou as essensieël in die totale ontwikkeling van die kind.

Die fondament vir alle leer is geleë in die bereiking van sekere motoriese mylpale en sou dit nie bereik word nie, kan dit die optimale ontwikkeling van die kind nadelig beïnvloed. Sportontwikkeling moet daarom op wetenskaplike wyse geskied. Dit is bewys dat kinders wat te vroeg gedruk word om te presteer later van tyd beserings opdoen, omdat hulle liggame nie voldoende ontwikkel was vir die druk wat toegepas is en soort oefening wat gedoen is nie.

By Laerskool Hennopspark word daar dan ook duidelik onderskeid getref tussen sportbeoefening in die junior- en seniorfase. In die juniorfase word daar veral aandag gegee aan die ontwikkeling van vaardighede. Geleentheid vir massa-deelname word geskep.

By Laerskool Hennopspark word kinders ‘n kans gegun om hulle talente en vaardighede te ontwikkel. ‘n Liefde vir die sport word gekweek deurdat die reëls en die beginsels van die sport op genotvolle wyse aangeleer word.

Oefentye vir die verskeie sporte op “D6 Connect” beskikbaar.


SPORTSOORTE & ORGANISEERDERS

SPORTSOORT:

ORGANISEERDER:

E-POS

Atletiek

Me Rhoda Andrews

randrews@hennops.com

Rugby/Gholf

Mnr Ruan Swanepoel

rswanepoel@hennops.com

Mini-Rugby en Mini-Krieket

Me Elana van Breda

evanbreda@hennops.com

Gr R-Netbal (slegs Gr R)

Me Annelize van Niekerk

avniekerk@hennops.com

Mini-Netbal  (Gr 1-3)

Me Aletia Theron

atheron@hennops.com

Netbal (Gr 4-7)

Me Lené le Roux

lleroux@hennops.com

Krieket

Mnr Philippe Munro

pmunro@hennops.com

Gr R-Hokkie (slegs Gr R)

Me Claudette Brits

cbrits@hennops.com

Mini-Hokkie (Gr 1-3)

Me Joeann de Wet

minihokkie@hennops.com

Hokkie (Gr 4-7)

Me Herma du Plessis

hduplessis@hennops.com

Tennis

Me Liesl Potgieter

tennis@hennops.com

Sagtebal

Me Petro-Mari Bosman

pbosman@hennops.com

Swem

Me Liezal Steele

lsteele@hennops.com

Landloop

Mnr Adriaan Pretorius

apretorius@hennops.com

Muurbal

Me René Pieterse

rpieterse@hennops.com

Skaak

Me Gerde vd Merwe

gvdmerwe@hennops.com

Perdry

Me Corné v Rijn

cvrijn@hennops.com

Boogskiet

Mnr Jeanru Terblanche

jterblanche@hennops.com

Stoei

Mnr Albert Badenhorst

abadenhorst@hennops.com

Sporthoof

Mnr Rohann Ströh

sport@hennops.com

Sporthoof

Me Lynette Smit

sport@hennops.com

Erekleure aansoeke

Me Yolanda Nell

erekleure@hennops.com

Laureate aansoeke

Me Angelique Smal

laureateaansoeke@hennops.com

"LIVESTREAM"